Drama u Crikvenici

13.11.2010.

Kada dvije ekipe s vrha tablice zaigraju derbi kola, očekuje se nogometna poslastica, atraktivnost i puno pogodaka. Tako je bilo u Crikvenici. Dvije su se drame odvijale na stadionu podno Crikveničkog vijadukta. U 56. minuti Zelina je imala vodstvo od 2:1, u samo dvije minute prvo Rančić, a potom i Babić povisuju na 4:1, ne prolazi ni tri minute, a domaći u dvije minute postižu dva pogotka preko Brajkovića i smanjuju na 3:4. U završnici susreta niz dvojbenih odluka sudačke trojke podigla je tenzije i na terenu i na klupi i na tribinama, verbalni dueli upropastili su odličan nogometni događaj, a nervoza i nelagoda uvukla se među igrače, pogotovo gostiju, pa na samom kraju Butorac uspijeva ugurati loptu u mrežu i oduzeti bod borbenijoj i boljoj momčadi. Mnogo je bilo nedosuđenih prekršaja, igranja rukom i zaleđa, koje se jasno moglo vidjeti i s vijadukta iznad igrališta. Bijelo crveni mogu žaliti što svoju odličnu igru nisu nagradili pobjedom, jer prokockati vodstvo od 4:1 na gostujućem terenu ne bi se smjelo dopustiti. Osjećaj da će Crikvenica gadno stradati preselila se izgleda i na travnjak, a kratkotrajno opuštanje i povlačenje kažnjeno je za dva brzopotesna pogotka, koja su domaće vratili u igru, a na kraju kapitalizirali i bod, iako je prema svemu sudeći Zelina trebala biti prva nakon dugo vremena, koja je Crikvu mogla napustiti slaveći. Dobitak je na brzoj, protočnoj i smišljenoj igri, koju su bijelo crveni pokazali, dobitak je Rančić, koji je zaigrao u prvoj postavi i nagradio povjerenje s dva pogotka, otvorio se konačno Babić, a potvrdio svoj status iz prošlog kola i Dominović. Međutim, i uz postizanje pogodaka, ostaje stara boljka i primanja, olakog primanja, što je pokazala upravo današnja utakmica, u kojoj su četiri pogotka pala u samo sedam minuta, čime su plavi brzo anulirali izgubljenu prednost s početka. Kada se sve to začini s nervozom, koju su svojim odlukama posolili arbitri, slan je ostao i okus u ustima i domaćih i gostujućih igrača i navijača, jer na kraju krajeva, ovaj derbi trebao je i u dobrom dijelu bio je poslastica ove sezone. Opširnije sutra

HNL3 15.KOLO                                     CRIKVENICA - ZELINA 4:4 (1:2)
CRIKVENICA - Gradski stadion Gledatelja: 250
SUDAC: Sendi Soldatić (Potpičan). Pomoćni: Madžarić, Čavarović Uvjeti: dobri
CRIKVENICA: Srok, Murica (77.-Perušić), Jug, Uremović, Komar, Kumić, Vukić, Butorac, Brajković, Antić, Devčić (46.-Jovanović) TRENER: Denis Lopac
ZELINA: Mihalic, Maslač, Malecki, Bingula, Kotarski, Gluhak, Dominović (72.-Mesec), Rančić (80.-Nimac), Medved, Mujčin, Babić (85.-Oroz) TRENER: Valentin Barišić
STRIJELCI: 1:0 - Brajković (11), 1:1 - Dominović (22), 1:2 - Rančić (41), 1:3 - Rančić (56), 1:4 - Babić (58), 2:4 - Brajković (61), 3:4 - Brajković (63-11m), 4:4 - Butorac (88) Igrač utakmice: Mate Brajković