Rukometni prvoligaški ugođaj – 23.3.2009.
Objavljeno: 23.03.2017.
Šest kola prije kraja 1. Dukat lige rukometaši Crikvenice sa trenerom Ivanom – Dundom Munitićem povratili su sjaj rukometa kraj Dubračine.

CRIKVENICA – SOLIN 30:24 (16:10)

Držali su drugo mjesto (iza Buzeta), a gledaoci su još uvijek subotom uvečer hrlili na utakmice rukometaša.

Od prve minute utakmice kirci su krenuli furiozno, a golo, Bašića u 5, minuti već je bilo 5:3. Branio je fantastično Ninoslav Pavelić (14+1) miljenik domaćim navijača. Obrana je igrala za primjer, sa mnogo preuzimanja protivničkih igrača, što je iziskivalo i široki roster, a oštrina obrane tjerala je sudački par Bajt (Dugo Selo), Tor (Zagreb) na brojnija usključenja igrača Crikvenice. Goste je vodio trener Ante Plazibat.

Nakon nedavnih maškara na tribinama su seaktivirale mesopusne grupe, koje su stvarale nesnosnu buku i pomagali domaćim igračima da do odmora već povedu sa +6.

Pod Kotorom je ponovno naglašeno rukometno ozračje, što se je najbolje vidjelo po završetku utakmice.

Vrijedno se je podsjetiti i tehničlkih detalja sa ove utakmice:
CRIKVENICA: Pavelić (14+1), Gašparović, Broz 2 (2), Marijanović, Čupić 2, Ljubotina 2, Bašić 7, Tomašev 5, Montanari 4 (1), Saršon (1), Seferagić, Mraz, Vukelić 5. TRENER: Ivan Munitić-Dundo.
SOLIN: Matešković (4+1), Maleš, Čičerić 1, Randić 2, Simović 5 (4), Fantić 1, Smoljo, Jajić 6, Plazina (1), B. Bosnić 2, Ž. Bosnić (0+1), Vrgoč 2, Ivić 2, Buzov 3.

Sedmerci: Crikvenica 4 (3), Solin 5 (4). Isključenja: Crikvenica 10 minuta, Solin 4 minute.

Da podsjetimo i tko je igrao u ligi: Buzet 28, Crikvenica 21, Solin 19, Arena Jadrograd 18, Zadar Gortan 16, Županja 16, Đakovo 16, Kaštela Adriachem 16, Prelog 15, Slatina 7, Trogir 7 bodova.
Narednih godina rukometaši su se našli na vrlo skliskoj nizbrdici...

Pjevali su Fosili. ....“godine idu, dunjo moja...“

(Napomena: Izvadak iz knjige „Od Sokolane do zvijezda“ autora: S. L. koja ima 276 stranica, ali nikada nije ugledala svijetlo dana ??)