Crikvenica stipendira 52 učenika i studenta
Objavljeno: 19.01.2016.

U petak, 15. siječnja, u Gradskoj vijećnici Grada Crikvenice uručena su 52 ugovora o stipendiranju učenika i studenata s područja Grada Crikvenice.

Zamjenica gradonačelnika Silvia Crnić čestitala je svim stipendistima Grada Crikvenice i istaknula kako je iznimno veseli što je ove godine zabilježen veliki interes učenika i studenata za gradske stipendije što pokazuje kako na području grada postoji veliki broj uspješnih mladih ljudi koji svojim radom i uspjehom uistinu zadužuju.

Ova školska, odnosno akademska godina  ostat će zapamćena  po iznimno velikom broju zaprimljenih prijava. Zaprimljeno je  ukupno 89 prijava, što je do sada najveći broj prijava za dodjelu stipendija ikada zabilježen u Gradu Crikvenici.

Za stipendiranje učenika i studenata u  školskoj/ akademskoj godini 2015./2016.  u Proračunu Grada Crikvenice izdvojeno je gotovo 400.000 kuna.

Stipendije su se i ove godine dodjeljivale po dva kriterija. Kriterij uspjeha te kriterij uspjeha uz socijalni status obitelji.

Učenička mjesečna stipendija iznosi 500 kuna, dok studentska iznosi 800 kuna.

Stipendisti Grada Crikvenice u školskoj / akademskoj godini 2015. / 2016., poredani abecednim redom, su: 

Srednjoškolci:

1 Bajrami Merljinda 3.razred SŠ Dr.A.Barca; kuhar
2 Bečiri Adriana 2.razred SŠ Dr.A.Barca; ekonomist
3 Car Valentina 3.razred Graditeljska škola za industriju i obrt, cvjećar
4 Car Ante 1.razred SŠ Dr.A.Barca; vodoinstalater
5 Glavan Tomislav 3.razred SŠ Dr.A.Barca; opća gimnazija
6 Knežević Matea 3.razred SŠ Dr.A.Barca; kuhar
7 Komadina Emilly 3.razred Škole za primijenjenu umjetnost;kiparski dizajner
8 Kovačev Antonio 2.razred SŠ P.R.Vitezović, računalni tehničar
9 Krivić Luka 2.razred SŠ Dr.A.Barca, hotelijersko turistička škola
10 Krizmanić Gabrijel 2.razred Tehnička škola Ruđera Boškovića,mehatronika
11 Krmpotić Tara 1.razred SŠ Dr.A.Barca; opća gimnazija
12 Pahlić Iva 4.razred SŠ Dr.A.Barca; opća gimnazija
13 Posarić Nola 3.razred SŠ Dr. A.Barca; opća gimnazija
14 Sadić Vanessa 3.razred Ekonomska škola Mijo Mirković, poslovni tajnik
15 Šop Sanja 3.razred SŠ Dr.A.Barca; hotelijersko turistička škola
16 Štimec Natalija 3.razred Medicinska škola; nutricionist
17 Tairi Alon 2.razred Centar za odg. i obrazovanje, kuhar
18 Troha Karolina 4.razred Trgovačka i tekstilna škola
19 Troha Patricija 1.razred SŠ Dr.A.Barca; hotelijersko turistička škola
20 Visković Luka 4.razred Pomorske škole
21 Visković Katarina 1.razred Medicinske škole;farmaceutsi tehničar
22 Vuković Valentina 4.razred SŠ Dr.A.Barca; opća gimnazija

  

Studenti:

1 Bolf Dajana 5.godina Medicinski fakultet, / opća medicina
2 Brnić Sandro 2.godina Fakultet zdravstenih studija / fizioterapija
3 Car Hana 1.godina Pravni fakultet
4 Car Nikol 1.godina Pravni fakultet
5 Car Franko 1.godina Fakulteta elektrotehnike i računarstva
6 Car Iris 3.godina Biotehnologija i istraživanje lijekova
7 Dejanović Dejana

4.godina Filozofski fakultet/

germanistika i kulturna antropologija

8 Deranja Barbara 3.godina Pomorskog fakulteta / logistika i menadžment
9 Gašparović Leo 1.godina Sveučilišni odjel za informatiku
10 Glavan Vedrana 2.godina Biotehnologija i istraživanje lijekova
11 Grbčić Ana 2.godina Pomorski fakultet /tehnologija i org. prometa
12 Knežević Lea

4.godina Filozofski fakultet /

engleski jezik i povijest umjetnosti

13 Krištafor Maja 1.godina Biotehnologija i istraživanje lijekova
14 Krnjić Kristina 1.godina Fakultet političkih znanosti i novinarstva
15 Krnjić Maja 4.godina Učiteljski fakultet
16 Medvešček Vedrana 6.godina Medicinski fakultet / dentalna medicina
17 Pauković Annamaria 3.godina Filozofski fakultet / anglistika i germanistika
18 Pilaš Lea Katarina 4.godina Pravni fakultet
19 Pincan Loredana 3.godina Veterinarski fakultet / veterinarska medicina
20 Polonijo Željka 6.godina Medicinski fakultet / opća medicina
21 Prpić Sara 1.godina Katoličko sveučilište / psihologija
22 Slaviček Car Tomislav 4.godina Informatike
23 Sobol Silvia 3.godina Biotehnologija i istraživanje lijekova
24 Srdoč Ana 5.godina Medicinski fakultet / opća medicina
25 Srdoč Iva 5.godina Medicinski fakultet / dentalna medicina
26 Šebešćen Dora 2.godina studija Znanost o moru
27 Škiljan Ivona 3.godina Pomorski fakultet / logistika i menadžment
28 Šušnja Lucija 1.godina Šumarski fakultet
29 Švast Luka 3.godina Fakultet elektrotehnike i računarstva
30 Troha Antonela 2.godina Sveučilišni odjel za informatiku