Dodijeljene nagrade i priznanja najboljim sportašima i sportašicama Grada Crikvenice za 2015.g
Objavljeno: 26.04.2016.

Jučer je u auli Osnovne škole Zvonka Cara održana svečana dodjela nagrada i priznanja najboljim sportašima i sportašicama Grada Crikvenice u 2015. godini. Zamjenica gradonačelnika Silvia Crnić obratila se nazočnima prigodnim govorom, čestitala svim dobitnicima nagrada i priznanja te se prisjetila i sportaša koji su potekli iz klubova s područja Grada Crikvenice, a danas nose boje Republike Hrvatske nastupajući za reprezentativne selekcije.

U nastavku donosimo popis nagrađenih sportašica i sportaša Grad Crikvenice za 2015. godinu.

Uzrast pionira:

1. KK Crikvenica – najbolja muška ekipa pionirskih kategorija:

ekipa Mini basket lige, dječaci rođeni 2004. i mlađi

Uspjesi: pod vodstvom trenera Krešimira Kozlevčara ovi dječaci osvojili su:

1.mjesto Mini basket liga PGŽ; / najbolji igrač lige Frane Butorac / 
2.mjesto Liga dječaka PGŽ; 1.mjesto – Kup Gacka; 1.mjesto Turnir „Pod Kotorom“; 2.mjesto – prijateljski turnir KK Split i KK Šibenik; 3.mjesto – Turnir „Mlade nade;

za ekipu su nastupali: Paolo Latin, Gabrijel Beppe Tomas, Antonio Blažičević, Dino Koščić, Bruno Vilušić, Robert Maravić, Frane Butorac, Luka Đipalo,Marko Šulentić, Noa Svetić, Andro Blažević,David Badurina,Elena Peričić Dario Bošnjak,Tomo Baran,Maro Lončarić, Patricija Ahel, Karlo Ivančić  

2. ŽRK Murvica Crikvenica – najbolja ženska ekipa pionirskih kategorija:

ekipa djevojčica rođenih 2002. i 2003.

Uspjesi: pod vodstvom trenera Zvonimira Kutije ove djevojčice osvojile su:

1.mjesto PGŽ / igračice rođene 2003. /16 pobjeda bez poraza/
2.mjesto PGŽ /igračice rođene 2002./
3.mjesto na Državnom prvenstvu (zajedno su igrale 2002.i 2003.godište)

(za ekipu su igrale: Mia Domijan, Anamarija Blanda, Paula Tomičić, Anđela Tomičić, Patricija Car, Iva Ljubanović, Nika Car, Corinna Butorac, Antonija Matijašić, Dora Krešić, Marija Lončarić, Ema Talan, Mia Uremović, Anja Brkljača, Dilja Lekaj, Mia Piškulić, Paula Vidović) 

3. Lovro Šipek, - najbolji sportaš pionirskih kategorija,BK Sveti Jakov Jadranovo

1.mjesto PH za kadete; 1.mjesto PGŽ za kadete parovi sa Karlom Šabanom
2.mjesto štafetno izbijanje sa Karlom Šabanom; 3.mjesto pojedinačno klasično
3.mjesto precizno izbijanje

Sportaš VI. kategorije Hrvatskog olimpijskog odbora

Uzrast kadeta:

4. Ženska ekipa STK Sv Jakov Jadranovo – mlađe kadetkinje

najbolja ekipa kadetske kategorije u sastavu: Lea Brnić, Maja Perhat, Veronika Salma, pod vodstvom trenera Erika Matkovića, postigla je slijedeće uspjehe:

1.mjesto – PH – mlađe kadetkinje; 1.mjesto PiG regija ;
1.mjesto PGŽ – mlađe kadetkinje; Najbolja ženska kadetska ekipa PGŽ

5. Rene Kaliman, najbolji sportaš mlađi kadet – Savate klub Reful i TKD Intense

Uspjesi u disciplinama: kickboxing, savate, kick light, taekwondo

1.mjesto i tri puta 2.mjesto kao član reprezentacije Hrvatske 2015. na Svjetskom prvenstvu u Hagenu u Njemačkoj;
3.mjesto školsko prvenstvo PGŽ; te osvojeno nebrojeno puno turnira i natjecanja u svom mlađe kadetskom, kadetskom i starije kadetskom uzrastu.

6. Leon Kljuš, najbolji sportaš kadet JD Val Crikvenica

Član reprezentacije U 18 i U 16; 3 nastupa u 2015.;
VI. sportska kategorija – HOO.
11.mjesto Svjetsko prvenstvo;
2.mjesto kadetsko PH; 
3.mjesto juniorsko PH;

Vrlo zapaženi uspjesi na regatama koje se boduju za Prvenstvo Hrvatske

7. Nika Manestar, najbolja sportašica kadetkinja, JD Val Crikvenica

VI. kategorija HOO;

1.mjesto PGŽ ukupno i 1.mjesto djevojčice;
4. mjesto djevojčice – otvoreno PH

Vrlo zapaženi uspjesi na regatama koje se boduju za Prvenstvo Hrvatske

8. Karlo Šaban, posebno priznanje za uspjeh u kadetskom uzrastu- BK Sveti Jakov

1. mjesto na Prvenstvu Republike Hrvatske za kadete
Reprezentativac, VI. Kategorija HOO

1. mjesto PH pojedinačno klasično;
1. mjesto PH brzinsko izbijanje;
2. mjesto precizno izbijanje;
2. mjesto štafetno izbijanje s Lovrom Šipekom;
3. mjesto bližanje i izbijanje u krug

Reprezentativni nastupi u Monaku i Francuskoj

Sportaši školskog sporta:

9. Luka Đanić, učenik OŠ V.Nazora, najbolji sportaš osnovnoškolskog sporta

Atletika: 1.mjesto PGŽ ekipno; 1.mjesto pojedinačno (bacanje kugle)

10. Lea Brnić, učenica OŠ V.Nazora, najbolja sportašica osnovnoškolskog sporta, svoje konkurentice je pobijedila raznovrsnošću i rangom uspjeha na školskim prvenstvima u tri sporta:

Atletika:

1.mjesto PGŽ 100m trčanje; 1.mjesto 4x100 m štafeta
2.mjesto poluzavršnica državnog za 5. i 6. razred
2.mjesto poluzavršnica državnog za 5.-8. razred
Stolni tenis: 2.mjesto u PGŽ;
Futsal: 2.mjesto u PGŽ.

11. Atletska muška ekipa OŠ V.Nazora, najbolja muška ekipa osnovnoškolskog sporta, ovaj naziv zaslužila je osvajanjem 1.mjesta u PGŽ;

U sastavu Barac Domagoj, Filipović Ivan, Knežević Filip, Lagumdžija Dan, Bajrami Ferdi, Bećiri Špejtim, Španović Karlo, Mehmeti Ali, Mešić Dino, Novak Josip, Suden Marcelo i Turčinov Stjepan.

12. Stolnoteniska ženska ekipa OŠ Zvonka Cara,

najbolja ženska ekipa osnovnoškolskog sporta

1.mjesto PGŽ;
1.mjesto poluzavršnica državnog;
4.mjesto na državnom prvenstvu, u sastavu: Marta Vukelić, Maja Perhat, Nora Smiljanić, Chiara Vičić i Natali Rogić.

13. Ekipa stolnog tenisa SŠ Dr.A.Barca - najbolja muška ekipa srednjoškolskog sporta

2. mjesto u PGŽ, ekipa je nastupala u sastavu: Stjepan Nevistić, Dominik Salma, Leo Matejčić i Bruno Matejčić.

14. Rukometna ekipa djevojke SŠ Dr.A.Barca - najbolja ženska ekipa srednjoškolskog sporta

3.mjesto u PGŽ, nastupala je u sastavu: Sara Mandekić, Romina Antić, Tamara Komadina, Ana Papić, Marijeta Lekaj,Maja Kutija, Ana Marija Nježić, Iris Smoljan, Andrea Karačić, Petra Filipović, Karla Martulaš, Jelena Poslek i Nola Posarić.

15. Đoni Švarc - Priznanje za izuzetan odgojno obrazovni rad u sportu Dragi sportaši, i svi nazočni, pozdravimo izuzetnog nastavnika koji je odgojio generacije sportaša, učenika, usadio im ljubav prema sportu, naučio sportskom ponašanju, svojim primjerom usađivao sportske navike, stvarao pobjednike.

Njegovom zaslugom Osnovna škola Vladimira Nazora ima zapaženo mjesto na sportskoj karti osnovnih škola u državi, njegovi učenici bili su 9 puta Prvaci države, 5 učenika je osvojilo 2. mjesto, a 8 učenika treće mjesto. 2008. godine Školsko sportsko društvo Kaštel proglašeno je najuspješnijim Školskim sportskim društvom u PGŽ. Nastavnik Švarc je 2008. godine dobio nagradu kao najuspješniji sportski djelatnik u školskom sportu u PGŽ, a 2016. godine dobio je Nagradu za životno djelo u PGŽ. Nagradimo gospodina Švarca pljeskom čestitajmo mu na trudu, strpljenju i upornosti kojom je svake školske godine stvarao nove pobjednike, nove sportaše, odlične učenike ! 

Juniorski uzrast

16. Najbolji sportaš junior – Mauro Lukšić, PŠRD „Arbun“ je već proslavljeni svjetski ribolovac:

U kategoriji U 21, osvojio je:

3.mjesto Svjetsko prvenstvo pojedinačno;/brodica
1.mjesto Svjetsko prvenstvo ekipno/ brodica;
9.mjesto Svjetsko prvenstvo pojedinačno/ obala;
4.mjesto Svjetsko prvenstvo ekipno / obala
1.mjesto – PH brodica
Sportaš Hrvatske II.kategorije prema Hrvatskom olimpijskom odboru

17. Najbolja sportašica juniorka – Marta Vukelić, STK Crikvenica

1.mjesto PGŽ Masters –juniorke;
5.mjesto Top 12 Hrvatske HSTS;
Ostvarila je i reprezentativni poziv na turniru u Bratislavi.

18. Najbolja juniorska ekipa – Boćarski klub Sveti Jakov Jadranovo

1.mjesto juniorska liga PGŽ , i prvaci Istre i PGŽ; ekipa u sastavu: Zvonimir Maras, Lucijan Srdoč,Karlo Šaban, Alen Smirnov, Lovro Šipek, Klaudia Đeneš, i Ira Nimčević.

19. Posebno priznanje - Maras Zvonimir BK Sveti Jakov Jadranovo:

Seniorska konkurencija: 1.mjesto Prvenstvo Hrvatske; 2.mjesto PGŽ;
Juniorska konkurencija: 2.mjesto Prvenstvo Hrvatske; 3.mjesto u štafetnom izbijanju; 3.mjesto parovi klasično;
član reprezentacije Republike Hrvatske.

Posebna priznanja:

20. obitelj Kraljić, PD Strilež - Dobitnici najvećeg priznanja Hrvatskog Planinarskog Saveza- obilazak 153 vrha. Obitelj čine: Mirjana Dražul Kraljić, Željko Kraljić i Luka Kraljić. Posebno je u planinarskom svijetu rijedak slučaj da se obilaznica prolazi obiteljski, što zahtijeva velika odricanja te organizaciju kako bi se obišla Hrvatska u planinarskim okvirima „uzduž i poprijeko“.

21. ŽRK Murvica - seniorska ekipa pod vodstvom trenera Mladena Prskala, u sastavu Sara Mandekić, Romina Antić, Andrea Karačić, Maja Kutija, Kristina Grozdek, Iris Smoljan, Tamara Jovanović, Ena Ljubanović, Nola Posarić, Amela Hodžić, Iva Tomić, Petra Filipović, Karla Martulaš, Antonija Butković, Ana Malašević, Marija Tus i Karmen Uremović. Već drugu godinu natječu se u II. hrvatskoj ligi –zapad, te su u konkurenciji 12 ekipa ostvarile odličan uspjeh plasmanom na 4. mjesto. Osim ligaških uspjeha ova ekipa, je dvije godine zaredom pobjednik županijskog Kupa.

22. Kuglački klub Crikvenica – seniorska ekipa 
2.mjesto- II.hrvatska liga; 1/8 finala Kupa Hrvatske, u sastavu: Radislav Ružić, Drago Stipeč, Ante Antić, Ervin Car, Igor Kalafatić, Kristijan Jelovac, Dejan Dragojević, Sanjin Jelovac, Mirko Filipović, Josip Manestar, Šerif Begić, Slavko Frelih, Franjo Šandor.

Najbolji treneri:

23. Krešimir Kozlevčar, trener KK Arx i KK Crikvenica – relativno mladi trener ističe se kao veliki motivator djece, ponovno je pokrenuo žensku košarku u Crikvenici, stručan je u svom radu, te uspjesi njegovih ekipa u KK Crikvenica i KK Arxu nisu iznenađujući:
1.mjesto Mini basket liga PGŽ;
2.mjesto Liga dječaka PGŽ;
1.mjesto – Kup Gacka;
1.mjesto Turnir „Pod Kotorom“;
2.mjesto – prijateljski turnir KK Split i KK Šibenik;
3.mjesto – Turnir „Mlade nade“

24. Erik Matković, trener mlađih kadetkinja STK Sveti Jakov- Jadranovo

1.mjesto na Prvenstvu Hrvatske mlađe kadetkinje

25. Zvonimir Kutija, trener ŽRK Murvica;

Voditelj regionalne selekcije najboljih igračica u mlađem uzrastu

26. Robert Jurinčić, trener JD Val Crikvenica; uz uspjehe koje postiže sa svojim jedriličarima u JD Val, na državnim regatama te Europskim i Svjetskim prenestvima, također je znanjem i iskustvom stekao status trenera reprezentativnih selekcija Republike Hrvatske 

27. Vjekoslav Matetić, BK Sveti Jakov Jadranovo
Županijski instruktor u boćanju, Savezni boćarski sudac;
Trener kadetske i juniorske reprezentacije Republike Hrvatske.

Najbolje sportske ekipe i sportaši :

28. PŠRD Arbun Crikvenica - seniori -najbolja mješovita sportska ekipa
Drugi u Republici Hrvatskoj, drugu godinu za redom. Najuspješniji klub Hrvatskog Saveza za sportski ribolov na moru. Ekipa se natjecala u sastavu: Tea Radil, Mauro Lukšić, Kristijan Selak, Franko Car, Dijana Lukšić i Dušan Rebernik.

29. Košarkaški klub Crikvenica - seniori najbolja muška ekipa:
A2 liga zapad/2.mjesto, ekipa pod vodstovm trenera Zorana Oštrića u sastavu: Marko Benić, Marin Komadina, Matija Šamanić, Tomislav Maruna, Ivor Benić, Mauro Domijan, Bojan Šamanić, Edi Piškulić, Alen Mandžuka, Dominik Divković, Ennio Pečaver, Daniel Car, Tomislav Glavan, Sandro Domijan i pomoćni trener Dino Deleut, je stabilna ekipa u idealnom omjeru iskustva i mladosti.

30. STK Crikvenica – seniorke – najbolja ženska sportska ekipa:
I. liga žene zapad; 1.mjesto jesenji dio; 2.mjesto konačno. Pod vodstvom trenera Marka Marčelje, za STK Crikvenicu nastupale su: Ivana Knežević Šambić, Marta Vukelić, Diana Pećanić i Iva Košuljandić. 
Ženska ekipa prošlog je vikenda postala prvak Prve lige zapad žene i na taj način osigurala direktan ulazak u SUPERLIGU Hrvatskog stolnoteniskog saveza s rezultatom koji u povijesti Stolnoteniskog Hrvatskog saveza nije zabilježen. 
Naime ekipa Crikvenice je prva sa osvojenih maksimalnih 36 bodova odnosno 18 pobjeda, što znači 100 %-tni učinak. Najbolja igračica lige Ivana Knežević Šambić ima 100%-tni učinak, 25 pobjeda bez poraza i najbolji par lige Knežević-Pećanić, Vukelić – Knežević imaju 100%- tni učinak 15 pobjeda bez poraza.
Pristup svakom meču bio je izuzetno pripremljen a zasluge osim igračica idu i treneru Marku Marčelji.

Najbolji sportaši:

31. Siniša Budisavljević, ŠRD Tunera Jadranovo-
najbolji sportaš Grada Crikvenice
2.mjesto pojedinačno na Svjetskom prvenstvu;
3.mjesto ekipno na Svjetskom prvenstvu;
Sportaš Hrvatske I.kategorije prema Hrvatskom olimpijskom odboru!

32. Tea Radil, PŠRD Arbun Crikvenica-
najbolja sportašica Grada Crikvenice
1.mjesto Svjetsko prvenstvo – pojedinačno;
1.mjesto Prvenstvo Hrvatske seniorke;
1.mjesto PGŽ
Sportašica Hrvatske I.kategorije prema Hrvatskom olimpijskom odboru;