Stolni tenis - 18. Memorijal Matija Gregić
Objavljeno: 26.10.2016.

Lea Brnić prva kadetkinja, Marta Vukelić druga juniorka

Na 18. Memorijalnom turniru Matija Gregić održanom u Osijeku nastupilo je preko 200 stolnotenisača i stolnotenisačica. Turnir je ove godine imao i međunarodni karakter, jer su nastupili natjecatelji i natjecateljice iz BiH i Srbije.

Turnir je otvorio gradonačelnik Osijeka Ivica Vrkić. Najviše razloga za slavlje imali su članovi Dugog Sela, koji su od osam natjecatelja osvojili 6 naslova.

Kod kadetkinja prvo mjesto je osvojila Lea Brnić, koja je u finalu bila bolja od Hanne Lončarević (Mladost) sa 3:0 (5,13,5). Sa ovim uspjehom Lea Brnić je napredovala na rang-listi za tri mjesta i sada je na drugom mjestu kadetkinja.

U juniorskoj konkurenciji Marta Vukelić je u finalu izgubila od Karlo Šantek (Aquastil) 3:2 (10,11, -4.- 4, 9). Prema mišljenju sportskih stručnjaka ovo je bio i najljepši susret na turniru. U polufinalnom susretu Marta Vukelić je pobijedila Karlu Franović (Aquastil) 3:0 (4,4,16).