Inventura boćarskih dometa 2016.
Objavljeno: 20.12.2016.
Na odlasku izuzetno uspješne sportske 2016. godine vrijedno se je osvrnuti na domete boćara, koji su više nego sjajni. Kako na domaćim natecanjima, u državnim ligama, pojedinačnim prvenstvima, ali i na međunarodnom planu.
U dva pregleda podsjetiti ćemo se svih važnijih rezultata koji su ostvareni u ingerenciji Boćarskog saveza Hrvatske. Zbog prelaska svih natjecanja u Hrvatskoj na sistem jesen-proljeće, pregled obuhvaća prvake i pojedince za sezonu 2016. kao i pojedinačne juniorske i kadetske prvake.
U slijedećem pregledu istaknuti ćemo pojedinačne rezultate sa EP u Francuskoj, koje je upravo završeno (novi uspjeh Brnića, te Brnića i Miličevića), te seniorske prvake sa natjecanja u Rijeci, koje se je održavalo praralelno sa EP.

PRVAK 1. HBL ZA 2015/2016
ZRINJEVAC 18 17 0 1 335:133 34

PRVAKINJE 1 HBŽL
ČAVLE ŠKOLA BOĆANJA 10 10 0 0 172:38 20

PRVACI 2 HBL-SJEVER
FUNTANA 18 15 1 2 255:141 34

PRVACI 2HBL-JUG
BISTON BRELA 18 17 0 1 289:127 34

PRVAK 3.HBL-SREDNJA DALMACIJA
OTOK 18 14 0 4 244:152 28

PRVAK 3.HBL-ZAPAD SLAVONIJA
1.VETERAN VUKA 18 13 0 5 352:152 28

PRVAK 3. HBL DUBROVAČKO-NERETVANSKA
HE DUBROVNIK 18 14 3 1 273:123 31

PRVAK 3.HBL ISTRA PRIMORJE
SV. JAKOV 18 13 1 5 216:178 24

Nakon ulaska u drugoligašku konkurenciju, mlada momčad Sv. Jakova iz Jadranova osvojila je zasluženo naslov jesenskih prvaka za sezopni 2016/2017.

POJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE
IZBIJANJE - 3. Lovro Šipek (Sv. Jakov), 11. Filip Klarić, 12. Žarko Jerčinović (obojica Drivenik)
KLASIČNO – 11. Lovro Šipek (Sv. Jakov), 14. Žarko Jerčinović (Drivenik)
PAR KLASIČNO – 9. Gabriel Ivančić-Ivan Antić (Selce), 10. Lovro Šipek – Kristijan Knežević (Sv. Jakov)BLIŽANJE I IZBIJANJE U KRUG – 2. Luka Peričić(Gornji kraj), 11. Lovro Šipek (Sv. Jakov), 12. Josip Klarić(Drivenik)
ŠTAFETNO IZBIJANJE – 4. Lovro Šipek – Kristijan Knežević (Sv. Jakov), Žarko Jerčinović – Filip Klarić (Drivenik), 11. Gabriel Ivančić - Ivan Antić (Selce)
PRECIZNO IZBIJANJE – 4. Lovro Šipek (Sv. Jakov), 11. Žarko Jerčinović (Drivenik), 16. Kristijan Knežević (Sv. Jakov)
Žarko Jerčinović najmlađi je sudionik finala u preciznom izbijanju.

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE
PRECIZNO IZBIJANJE – 3. Karlo Šaban (Sv. Jakov)
ŠTAFETNO IZBIJANJE – 3. Maras/Šaban (Sv. Jakov I), 12. Šipek/R. Jerčinović (Sv. Jakov II);
BRZINSKO IZBIJANJE – 3. Karlo Šaban (Sv. Jakov)
PAROVI KLASIČNO – 2. Šipek/Jerčinović (Sv. Jakov I), 7. Maras/Šaban (Sv. Jakov II)
BLIŽANJE I IZBIJANJE U KRUG – 1. Karlo Šaban (Sv. Jakov), 4. Zvonimir Maras (Sv. Jakov)
POJEDINAČNO KLASIČNO – 3. Zvonimir Maras, 7. Karlo Šaban (obojica Sv. Jakov).

POBJEDNICI KUPA HRVATSKE
PAZIN (Ivančić, Gustin, Vretenak, Stranić, Krizmanić – trener: Jovičić.

S. Lončarić