Boćari na zasluženom odmoru
Objavljeno: 28.06.2017.
Protekli vikend dva naša posljednja predstavnika u ligaškim sustavima natjecanja. uspješno su privela kraju svoje prvenstvene obaveze.

Dok su boćari BK Selce i BK Sveta Jelana iz Dramlja svoje prvenstvo okončali prije dva tjedna, za Sv. Jakov i Gornji kraj-Ladvić igralo se je posljednje kolo. Kolo koje je imala još uvijek elemente draži, ali samo teoretske neizvjesnosti.

U Jadranovu je za domaću momčad u igri za treće mjesto igrala samo pobjeda, koja je i ostvarena uvjerljivo (16:6). Postojala je i hipotekarna opcija da se u posljednji trenutak uskoči i na vice-šampionsku poziciju, uz posrtaj Sloge. Konačni učinak Sv. Jakova je odličan i na kraju prvenstva glasi - 

SV JAKOV 18 10 3 5 217:179 33

iza prvaka Podhuma (41) i Sloge (34) boda.

U pripremi je vrlo iscrpna analiza naših klubova, koja će prikazati sve nastupe po disciplinama, igrače koji su u svakoj disciplini nastupili i s kakvim učinkom (u postocima), po kolima....

Narednih dana na crikvenica hr izaći će rijetko zanimljivi prikaz boćarske lige (!?!) i nastupa naših klubova.

Boćari Gornjeg Kraja-Ladvić u posljednjem kolu morali su na najudaljenije - egzotično gostovanje na Mali Lošinj. Apsolvirano je više nego uspješno sa pobjedom (8:14). I ponovno ostaje žal za porazom u Zagonu, koji je odnio prvo mjesto. Gornji Kraj je naime u oba susreta sa prvacima sa Kastva bio bolji, a prvenstvo je završio - 

2. GORNJI KRAJ LADVIĆ 18 15 0 3 267:129 45

Sada su na redu klubski djelatnici.

Novo prvenstvo već počinje 2/3. rujna. Prijelazni rok traje od 24.7. - 4.8, a ždrijeb za natjecanja na rasporedu je 6. 8. Rok za registraciju igrača traje od 9.7. - 4.8.

Prvi će na jogove izaći kadeti i to na Prvenstvu Hrvatske (U-15), koje će se održati od 5. – 9. 7.na boćarskom domu na Podvežici.

S. Lončarić

 

Ove internetske stranice koriste kolačiće kako bi osigurale bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost stranica.

Top