Regate JD Val
Objavljeno: 20.05.2019.
Nakon odjedrenih izbornih regata za klasu optimist JEDRILIČARSKO DRUŠTVO VAL, će u kadetskoj reprezentaciji imati 2 takmicara od ukupno 12 takmicara (5 jedriličara ide na SP, a 7 na EP).

Ogroman je to uspjeh naših jedriličara.

Na Europskom prvenstvu u Francuskoj koje će se održati u gradu Crozon Morgat od 22.06-01.07.2019 nastupiti će Edo Fike.
Dok će na Svjetskom prvenstvu u dalekoj Antigui koje će održati od 03.07.2019-14.07.2019 nastupiti njegov brat Tin Fike.

Sezona je bila duga i naporna,puno treninga, priprema i regata je iza naših jedriličara.

Od zadnjih izvještaja odjedrili smo četiri izborne regate, jednu međunarodnu regatu te smo sudjelovali na službenom proljetnom kampu za klase Optimist, Laser 4.7 i Laser radial, te Vam ovim putem šaljem rezultate sa tih regata.

MEMORIJAL ANTOLIĆ ČESIĆ - Pula, 04.04.-07.04.2019
10. Edo Fike
24. Tin Fike
29. Nika Udovičić
47. Barbara Perušić

REGATA GRADA POREČA - Poreč, 11.04.-14.04.2019
4. Tin Fike
5. Edo Fike
58. Nika Udovičić
63. Barbara Perušić

SAILING POINT EASTER REGATA - Portorož, Slovenija 18.04.-21.04.2019

Jedna od najvećih i najprestižnijih regata u ovom djelu Europe , nastupilo je 449 jedriličara iz 14 zemalja.

Naši jedrilicari zauzeli su sljedeće plasmane
17. Tin Fike
365. Edo Fike


PROLJETNI KAMP HRVATSKOG JEDRILIČARSKOG SAVEZA ZA KLASE OPTIMIST, LASER 4.7 I LASER RADIAL - Betina 22.04-28.04.2019

Na kampu su se pripremali jedriličari iz cijele Hrvatske, a iz JD VAL-CRIKVENICA sudjelovali su u klasi Laser 4.7 Ursula Balas, Nika Manestar, Carla De Carina, u klasi Laser radial Frano Šestan u pratnji našeg trenera Roberta Jurinčić, a u klasi optimist Tin Fike, Edo Fike, Nika Udovičić, Barbara Perušić, Rain Car u pratnji našeg trenera Svena Katnić.

Što se tiče Optimista to je bio posljednji pripremni ciklus pred finiš izbornog ciklusa, jer su im ostale dvije regate u Split u i Zadru nakojih će se formirati sastavi reprezentacija za EP i SP. Što se tiče Lasera, tu je priča završila neposredno prije početka ovih priprema i definirani su popisi naših predstavnika na velikim međunarodnim natjecanjima koja su ispred nas.

Naravno, osnova za formiranje ovih popisa su rang ljestvice. Regate koje su imale status kriterija dijelom su bile iz druge polovice 2018. a dijelom s početka 2019.

"SPLIT 1700" - Split, 02.05-05.05.2019.
4. Tin Fike
6. Edo Fike
34. Nika Udovičić
66. Barbara Perušić

Zadnja izborna regata koja nam je donijela mnogo veselja gdje su Edo i Tin izborili svoja mjesta u kadetskoj reprezentaciji:

"KUP VITRENJAKA" - Zadar, 09.05.-12.05.2019.
1. Tin Fike
10.Edo Fike
41. Nika Udovičić
60. Barbara Perušić