Naziv programa pod kojim se provodi projekt: Erasmus+; Ključna aktivnost 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja

Ciljevi projekta: 

  1. Jačanje profesionalnih, osobnih i digitalnih kompetencija stručnih djelatnika za rad s djecom različitih mogućnosti i sposobnosti
  2. Povećanje kapaciteta ustanove (i pojedinaca unutar ustanove) za umrežavanje u EU prostoru obrazovanja kroz proširivanje znanja djelatnika o mogućnostima koje pruža EU

Ukupna vrijednost projekta (EUR): 19.824 EUR

Sufinanciranje od strane prijavitelja (EUR): 0,00
Izvori financiranja:  Agencija za mobilnost i programe EU, 19.824 EUR

Početak provedbe projekta: 2023.
Završetak provedbe projekta: 2025.
Uloga u projektu: prijavitelj Dječji vrtić „Radost“
Status projekta: u  tijeku

Kratak opis projekta:  Kroz projekt će stručni djelatnici ustanove steći nova znanja i vještine u dva osnovna područja: uključivanje sve djece, posebice one  manje mogućnosti (teškoće u razvoju, različito društveno-kulturno porijeklo, potencijalno darovita djeca i sl.), u sve aktivnosti ustanove te digitalno obrazovanje.

Provest će se job shadowing aktivnosti (praćenje direktne prakse i uključivanje u rad vrtića) u Dječjem vrtiću Najdihojca u Sloveniji  na kojima će sudjelovati  dvije odgojiteljice. Ukupno šest odgojiteljica, ravnateljica i pedagoginja sudjelovat će na tečajevima u Češkoj (New ways to teach STEM and screenless ICT for Teachers); Italiji (Special needs and Inclusive Education, the Italian Experience of Overcoming Segregation;  Arts for the Inclusion of Migrants, Refugees and Disandvantaged Populations; Cultivating Diversity and Inclusion; The child first: Montessori, Reggio Emilia System and Contemporary Approaches to Pre-School Education) i Španjolskoj (Diversity in the classroom: teaching tolerance and overcoming prejudices). Odgojiteljice, pedagoginja i ravnateljica će kroz navedene tečajeve steći nove kompetencije u radu s djecom različitih sposobnosti i mogućnosti i potreba (TUR, daroviti, različito društveno-kulturno porijeklo). Upoznat će se s kvalitetnim europskim praksama u području inkluzivne pedagogije, kao i dobiti alate i vještine u području digitalnog obrazovanja. Imat će priliku usporediti vlastitu praksu sa znanjem dobivenim na tečajevima i praksom ostalih prisutnih stručnjaka s prostora EU-a. Očekuje se da će djelatnice kroz aktivnosti upoznati i povezati se s ostalim polaznicima tečajeva i otvoriti prostor za nove europske projekte.

Kroz radionice i predavanja te razmjenu iskustava s pozvanim stručnjacima iz Slovenije upoznat će se praksa slovenskih dječjih vrtića, implementacija digitalnih tehnologija u rad s djecom predškolske dobi te razmijeniti iskustva.

Skip to content